فواید و عوارض نوشیدن آب مقطر

تصویر نوشیدن آب مقطر

نوشیدن آب مقطر

نوشیدن آب مقطر تنها راه برای اطمینان از مصرف آب خالص و با کیفیت برای آشامیدن بجساب می آید. شواهد اخیر درباره منابع آب عمومی ما بیان کننده این مطلب میباشد که  آب شیرین نوشیدنی بسیار مناسبی برای بدن می باشد اما در بلند مدت نوشیدن آب شیر و لوله کشی  قابل اطمینان نیست.ما در این مقاله سعی داریم که شما را با فواید،عولرض و مضرات نوشیدن آب مقطر آشنا کنیم اما در ابتدا بد نیست که بگوییم چرا آب لوله کشی و آب معمولی برای همیشه قابل شرب نمی باشد.

چرا نباید آب لوله کشی را بطور دائم نوشید؟

در ابتدا نمونه ای از آب محل زندگی خود را با دستگاه سختی سنج آب اندازه بگیرید و آنرا ازمایش کنید تا ببینید آب لوله کشی محل زندگی شما چه سختی را دارا می باشد.اگر موضوع برای شما اهمیت بیشتری دارد کافیست همان نمونه آب را به آزمایشگاه محل سکونت خود برده و آنرا آزمایش کنید تا متوجه شوید آب محل سکونت شما دارای چه مواد شیمیایی و معدنی  و هزاران ماده آلی و غیر آلی و با چه درصدی می باشد.
هزاران کارشناس معتقدند که آب شیرین امروزه برای نوشیدن سالم میباشد اما می تواند در دراز مدت نوشیدن آن منجر به سنگ کلیه یا عوارض دیگری برای بدن ما شود به همین دلیل است که کارشناسان معتقدند حتی الامکان از آب تصفیه شده استفاده کنید تا سختی آب بمیزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

تصویر فواید نوشیدن آب مقطر

فواید نوشیدن آب مقطر

آب مقطر سموم و مواد معدنی را از بدن شما حذف می کند به این دلیل است که آب مقطر آبی خالص می باشد و حاوی مواد معدنی موجود در آب معمولی نیست.آب مقطر دارای بار الکتریکی منفی است و کمی اسیدی است، به طوری که به طور طبیعی کمک به جذب مواد معدنی و فلزات سنگین در بدن شما خواهد کرد. علاوه بر این با خرید آب مقطر 4 لیتری و 20 لیتری درسآب که دارای خاصیت آنتی باکتریال می باشد (بار میکروبی آن در حد یک پایین آمده است) آبی با کیفیت و کاملا خالص و پاک را می نوشید.
همچنین آب مقطر دو بار تقطیر خالص،برای بدن خاصیت دیگری هم دارد  و کمک می کند بسیاری از مواد مخدر و مضر از بدن دفع  شود و توصیه شده افرادی که از درد مفاصل رنج می برند از آب مقطر استفاده کنند تا التهاات و درد آنها کاهش یابد.همچنین دکترین متخصص قند خون،توصیه می کنند که افرادی که به دیابت نوع دو مبتلا هستند آب مقطر بنوشند تا میزان قند بدن آنها بمیزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.البته آشامیدن آب مقطر در روز و دفعات آن به نظر پزشک متخصص بر می گردد و می بایست از آنها مشاوره گرفته شود.
مورد دیگری از فواید نوشیدن آب مقطر،نوشیدن آب تقظیر شده و دوبار تقطیر برای افرادی است که تجت شیمی درمانی قرار می گیرند.افرادی که تحت شیمی درمانی قرارمی گیرند به علت مصرف داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی از یک سو و احتمال استفراغ و حالت تهوع از سوی دیگر، باید آب بیشتری مصرف کنند و متخصصین این امر آب مقطر را برای آشامیدن توصیه می کنند.

نوشیدن آب مقطر با دو شیوه ساده و پزشکی

1- استفاده از آب مقطر برای نوشیدن،بهترین راه برای اطمینان از مصرف آب خالص است. با این حال، همانطور که قبلا ذکر شد، آب مقطر تمام مواد معدنیش حذف شده است.به همین دلیل همیشه باید مواد معدنی را قبل از مصرف آب مقطر به آب اضافه کنید. بهترین راه برای این کار این است که با نمک دریا به آب مقطر خود اضافه کنید این کار باعث افزایش pH و اضافه کردن الکترولیت های ضروری و مواد معدنی می شود.1/4 تا 1/2 قاشق چای خوری برای هر گالن آب مقطر استفاده کنید.

2-آب مقطر یک عامل سم زدای بسیار عالی است. همانطور که قبلا ذکر شد، آب مقطر یک عامل جذب کننده قوی برای فلزات سنگین، مواد شیمیایی و آلاینده های معدنی میز باشد که برای کبد بسیار مضر می باشد.مجددا ما باید به شما یادآوری کنیم که آب مقطر می تواند منجر به کمبود مواد معدنی شود، بنابراین استفاده از آب مقطر برای کمک به سم زدایی بدن باید فقط به صورت دوره ای و برای مدت کوتاهی انجام شود.

تصویر عوارض نوشیدن آب مقطر

عوارض و مضرات نوشیدن آب مقطر

نوشیدن آب مقطر دارای فواید و تاثیرات مثبتی بر روی بدن می گذارد اما همین آب خالص و تقطیر شده دارای عوارضی نیز می باشد.آب مقطر همانطور که گفته شد آبی خالص و بدون مواد آلی و معدنی می باشد به همین دلیل باعث جذب ویتامینها و ماود معدنی موجود در بدن در دراز مدت می گردد.اکثر افرادی که آب مقطر می نوشند یا به آنها توصیه شده که استفاده کنند،توصیه شده که یک هفته آب مقطر را نوشیده و بمدت 10 روز به بدن استراحت دهند و آب تصفیه شده برای نوشیدن استفاده کنند.
حالا که با عوارض نوشیدن آب مقطر آشنا شدید،اگر تمایل به خرید آب مقطر دارید،حتما حتما توصیه هایی که برای مدت زمان استقاده را در نظر گرفته و اگر تمایل به استفاده در طولانی مدت دارید می توانید به شیوه ای که در بالا گفته شد از آب مقطر استفاده کنید تا مشکلی برای بدن شما بوجود نیاید.

آب مقطر برای پوست

یکی از کاربردها و خواص مهم آب مقطر،استفاده در جهت شستن پوست صورت و بدن می باشد.آب مقطر به دلیل دارا بودن کیفیت خالص و عاری بودن از کلر،رسوب،املاح و سختی،یک آبرسان قوی برای پوست صورت و بدن بجساب می آید.از اینرو آب مقطر برای پوست بسیار سفارش شده است.البته بهتر از آب مقطر،آب دیونیزه فوق خالص (  DI WATER ) می باشد که خیلی ایده آل تر و مناسب تر برای پاکسازی و شستشوی پوست صورت و بدن می باشد.اگر تمایل داشته باشید که اطلاعات بیشتری در رابطه با کاربرد آب دیونیزه برای پوست بدست آورید،پیشنهاد می کنیم مقاله آب دیونیزه برای پوست را مطالعه فرمایید.

انواع آب مقطر

در کل آبهای کاربردی در صنایع حساس به دو نوع کلی خالص و فوق خالص تقسیم بندی می شوند،اب مقطر جزو آبهای خالص به حساب می آید.در گروه آب مقطر انواع مختلفی وجود ندارد،بهترین نوع آب مقطر،آب مقطر دوبار تقطیر شده می باشد که کاربردهای ازمایشگاهی و پزشکی هم داراست.اما بسیاری از تولید کنندگان آب مقطر را با اصطلاحات ،آب مقطر 3 بار تقطیر و چهار بار تقطیر یاد میکنند و این اصطلاخات در دنیا جایی ندارد.
گونه دیگری از آبها،اب فوق خالص می باشد،که آب دمین (آب مقطر فوق خالص) و آب دیونیزه در رده و گرید آبهای فوق خالص قرار می گیرند.برخی دیگر از تولید کنندگان و خریداران اصطلاح آب مقطر دیونیزه را نام می برند،که آب دیونیزه و آب دمین را می توان به این عزیزان معرفی کرد.

در پایان اگر با خواندن این مقاله سوالات و ابهاماتی در رابطه با آشامیدن آب مقطر و عوارض وفواید آن روبرو هستید،در بخش نظرات و دیدگاه ها برای ما ارسال کنید تا پاسخگوی شما عزیزان همراه باشیم.همچنین اگر می دایند این مقاله برای دوستان شما مفید می باشد،خواهشمند است در شبکه های اجتماعی خود مقاله ما را انتشار دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *